Президентът на Русия Владимир Путин разчита България да бъде слабото място на Европа. Това мнение изрази бившият президент на Украйна Петро Порошенко в специално интервю пред bTV.
Още: Осуетяване на влизането в еврозоната: Парламентът вика службите за изслушване
Порошенко се надява още България да подкрепи още санкции срещу Русия в областта на горивата и газа. Противовъздушната системата, антидрон системата и авиацията са от изключителна важност за Украйна, посочи той.
Най-краткият път към мира в Европа е снабдяването на Украйна с оръжия, убеден е Порошенко. Това е и позицията на официален Киев.
Той добави, че България е вече част от войната, защото това, което прави Путин, е срещу Европа и НАТО. Не се страхувайте от Путин, призова Порошенко.
Още: Явор Божанков обвини ПП, че активира мрежа от тролове като тази на "Възраждане"
Още: Спестявания в лева след 10 години: Желязков разясни може ли да се обменят
Порошенко поздрави депутатите от българския парламент за решението да се изпратят оръжия на Украйна, като се надява президентът Румен Радев бързо да подпише решението.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Общински съветник в Пловдив напуска ПП
Още: BIRD: Фирма от холдинга на Ковачки е застраховала депутатските коли и жилища
Още: Ще се откаже ли Русия от Херсон?